Brambory

V naší nabídce najdete odrůdy všech varných typů. V roce 2016 jsme pro Vás vypěstovali tyto odrůdy brambor vhodných na uskladnění: Adéla, Agria, Antonia, Finka, Marabel, Mariska a Red Anna.

  • Adéla  raná konzumní odrůda s vysokou odolností virovým chorobám a plísni bramborové (Ro1). Dosahuje vysokého výnosu oválných hlíz se sytě žlutou dužninou. Hlízy jsou odolné mechanickému poškození a obecné strupovitosti. Adéla se vyznačuje pevnou strukturou a po uvaření netmavne. Je vhodná k uskladnění a ke konzumaci po celý rok. Varný typ BA.
  • Agria – poloraná až polopozdní odrůda, vhodná pro dlouhodobé skladování. Brambory jsou kypřejší konzistence, středně až silně moučnaté, netmavnoucí. Slupka je žlutá, hladká až středně hrubá. Dužnina této odrůdy brambor je tmavě žlutá. Agria je středně odolná proti napadení virovými chorobami, výnos je středně vysoký. Varný typ BC.
  • Antonia –  poloraná salátová odrůda s vynikající lahodnou chutí. Hlízy jsou vzhledné a oválné s hladkou žlutou slupkou a žlutou dužninou. Varný typ A.
  • Finka – velmi raná přílohová jakostní konzumní odrůda odolná háďátku bramborovému (Ro1 + 4). Její středně velké hlízy přitažlivého tvaru se žlutou dužninou mají pevnou konzistenci i po uvaření. Varný typ BA.
  • Marabel – raná stolní odrůda s velmi dobrou chutí. Hlízy jsou oválné, slupka hladká a světlá, očka mělká, dužnina žlutá. S ohledem k vysokému počtu nasazených hlíz dává vysoké výnosy. Varný typ BA.
  • Mariska – raná odrůda, středně odolná virovým chorobám,plísni bramborové. Velmi dobrá konzumní kvalita, pevná konzistence vařených hlíz, které po uvaření netmavnou. Varný typ BA.
  • Red Anna – poloraná konzumní odrůda určená pro podzimní a zimní přímý konzum. Poskytuje velmi vysoký výnos vzhledných velikostně vyrovnaných hlíz s velmi dobrou stolní hodnotou a tmavě žlutou dužninou. Výborně se skladuje až do jarních měsíců. Varný typ BA.