Naše produkty

 

Naše farma se zaměřuje především na produkci česneku, cibule, brambor, zelí a doplňkově i obilnin. Všechny komodity si můžete zakoupit přímo na naší farmě v Drásově, jen pár kilometrů od Brna.

Česnek

Česnek je stěžejní plodinou naší farmy. Takovou vlajkovou lodí, na niž jsme náležitě hrdí. Pěstujeme výhradně české odrůdy, které nejlépe splňují očekávání českých konzumentů, především z hlediska chuti. V našem sortimentu najdete pouze české paličáky, konkrétně odrůdy Vekan, Bjetin, Havran, Havel, Dukát a Staník. Mnoho let spolupracujeme s Ing. Janem Kozákem, naším nejvýznamnějším šlechtitelem česneku.

Cibule

Naše cibule vyniká výbornými chuťovými i skladovacími vlastnostmi, neboť je z jara vysévaná a ručně sklízená, čímž se minimalizuje možnost mechanického poškození. Konkrétně pěstujeme poloranou odrůdu Alici, která se vyznačuje kulovitým tvarem žlutohnědé barvy.

Dýně

Letos jsme se rozhodli, že uděláme radost naši zákazníkům a připravili jsme si pro Vás tolik žádanou novinku.

  • Dýně hokaido

 

  • Dýně máslová

 

  • Dýně (velká)

Obilniny

Z obilnin se věnujeme především potravinářské pšenici a sladovnickému ječmenu, a to především z důvodu dobrého zařazení a rovněž i respektování správného osevního postupu. Pšenici i ječmen prodáváme také maloodběratelům v balení po 50 kg, ovšem pouze v době žní a v září již tyto plodiny nemáme v nabídce.

Brambory

V naší nabídce najdete odrůdy všech varných typů. V roce 2016 jsme pro Vás vypěstovali tyto odrůdy brambor vhodných na uskladnění: Adéla, Agria, Antonia, Finka, Marabel, Mariska a Red Anna.

Zelí

V naší nabídce najdete pouze holandské odrůdy zelí, které se nám v uplynulých letech osvědčily svou kvalitou a chutí. Většina těchto odrůd je ideální ke krouhání, rovněž z něj připravíte i skvělé saláty či další pochutiny

Mák

Náš mák pochází z českých polí od ověřených dodavatelů. Jako doplňkové zboží s kmínem a medem je velice žádaný.

 

Med

V naší nabídce naleznete také pravý český med z Vysočiny, konkrétně od pana Václava Růžičky z Lísku.

  • Med lesní (Medovicový)

Je zpravidla tmavší barvy než med květový. Obsahuje méně cukrů, zato obsahuje více minerálních látek a rostlinných barviv. Má výraznější (ostřejší) chuť a déle krystalizuje.

  • Med květový

Je mnohem světlejsí a sladší. Obsahuje více jednoduchých cukrů, tím dodá okamžitou energii. Neobsahuje témeř žádný tuk, zato je v něm spoustu minerálních látek například: draslík, vápník, hořčík a stopové prvky železa a manganu, které vystačí na pokrytí denní dávky těchto minerálů.

Kmín

Další velice oblíbenou doplňkovou plodinou je kmín, který pochází od námi prověřených dodavatelů. Pro jeho výraznou chuť i vůni si ho u nás zamilovaly spousty zákazníků.