Naše produkty

Naše farma se zaměřuje především na produkci česneku, cibule, brambor, zelí, dýní všech druhů, vodních melounů, červené řepy a doplňkově i obilnin. Všechny komodity si můžete zakoupit přímo na naší farmě v Drásově, jen pár kilometrů od Brna.

Ceník našich produktů naleznete přímo na hlavní stránce tohoto webu.

Česnek

Česnek je stěžejní plodinou naší farmy. Takovou vlajkovou lodí, na niž jsme náležitě hrdí a na jeho počest jsme uspořádali již pět ročníků česnekových slavností. Pěstujeme výhradně české odrůdy, které nejlépe splňují očekávání českých konzumentů, především z hlediska chuti. V našem sortimentu najdete pouze české paličáky, konkrétně odrůdy Bjetin, Havel, Dukát, Slavin a Topaz. Z nepaličáků vám můžeme nabídnout jednu odrůdu od společnosti Moravoseed, která je ve schvalovacím režimu.

Cibule

Naše cibule disponuje výbornými chuťovými vlastnostmi dané úrodností zdejších půd. V případě žluté cibule pěstujeme v tomto roce rannou odrůdu Stalagmit F1 a pro účely uskladnění odrůdu Amfora, která tvoří pevné obalové suknice a v roce 2023 vykazovala velmi dobré kvalitativní vlastnosti. U červené cibule jsme se v roce 2023 vrátili k osvědčené cibuli Karmen, která, jak doufáme, vás nezklamala a byli jste s ní spokojeni.

Dýně

Jako každý rok, i v roce 2024, přibližně od pátku 13.9., pro vás opět budeme mít na naší farmě připraveno dýňové zákoutí, kde si budete moci vybrat dýně rozličných tvarů, barev, velikostí i chutí.

Obilniny

Z obilnin se věnujeme především potravinářské pšenici a sladovnickému ječmenu, a to především z důvodu dobrého zařazení a rovněž i respektování správného osevního postupu. Pšenici i ječmen prodáváme také maloodběratelům v balení po 50 kg, ovšem pouze v době žní a v září již tyto plodiny nemáme v nabídce.

Brambory

Naše brambory budete moci zakoupit opět od konce června, kdy by měla být zahájena sklizeň velmi rané odrůdy Ranomi s hlízami oválného tvaru a žluté barvy, varného typu BA, a následně jí podobné odrůdy Sunshine. Z odrůd na uskladnění pak pro vás v roce 2024 budeme pěstovat tyto odrůdy:

  • ANTONIA – kvalitní salátová odrůda příjemné chutí s výbornou skladovatelností (varný typ A)
  • BERNINA – chuťově vynikající salátová odrůda avšak s univerzálním použitím a velmi dobrou skladovatelností (varný typ A)
  • VALDIVIA – oválné hlízy se sytě žlutou slupkou a sytě žlutou dužninou (varný typ A)
  • ERIKA – nová rakouská odrůda se světle žlutou a jemnou dužninou, hlízami rohlíčkovitého tvaru, skvělé chuti, velmi podobná odrůdě Loreley (varný typ A)
  • BALLERINA – vzhledné hlízy se žlutou pěknou jemnou slupkou a žlutou dužninou, univerzální použití (varný typ AB)
  • ESMEE – ověřená odrůda s červenou slupkou hlízy a krásně žlutou dužninou vyniká svou chutí a dobrou skladovatelností (varný typ AB)
  • CHAIRA – univerzální odrůda rakouského původu s velmi vzhlednými hlízami kulovitého tvaru a žlutou dužninou, excelentní chuť  (varný typ B)
  • TYLDA – velmi raná odrůda vytvářející atraktivní vzhledné žluté hlízy s jemnou slupkou určené ke skladování (varný typ B)
  • AGRIA – tradiční odrůda s výbornou skladovatelností, vhodná na hranolky, kaše, bramboráky a další výrobky z brambor (varný typ BC)
  • BABYLON – příbuzná odrůdy Agria, s opět velmi dobrou a dlouhou skladovatelností – klíčí velmi pozdě, vhodná na hranolky, kaše, bramboráky a další výrobky z brambor (varný typ BC)

Výše uvedené charakteristiky brambor vychází z oficiálních informačních zdrojů bramborářských firem, od nichž každý rok nakupujeme certifikovanou sadbu pro založení nových porostů.

 

 

 

 

Zelí

V naší nabídce najdete pouze holandské odrůdy zelí, které se nám v uplynulých letech osvědčily svou kvalitou a chutí. Většina těchto odrůd je ideální ke krouhání, rovněž z něj připravíte i skvělé saláty či další pochutiny

Vodní melouny

Vodní melouny na naší farmě pěstujeme již pátým rokem. Za tu dobu jsme zjistili, jak se kterým odrůdám melounů daří a kdy přibližně dozrávají. Melouny sklízíme od začátku srpna do konce září. Konkrétně pěstujeme odrůdy Primagold, Primaorange, Ingrid, Sugar baby, Crimson sweet, Charleston Gray nebo Greybelle. Všechny roubované sazenice odebíráme od Ing. Václava Kozáka.

Mák

Mák prodávaný na naší farmě pochází z polí v okolí Drásova, ale jeho pěstitelem je společnost Agria Drásov, spol. s r.o. Mák je defacto dostupný v průběhu celého roku.

 

Med

V naší nabídce naleznete jako doplněk sortimentu také pravý český med z Vysočiny, konkrétně od pana Václava Růžičky z Lísku.

Kmín

Další velice oblíbenou doplňkovou plodinou je kmín, který pochází od léty prověřených dodavatelů. Pro jeho výraznou chuť i vůni si ho u nás zamilovaly spousty zákazníků.