Česnek

Česnek je stěžejní plodinou naší farmy. Takovou vlajkovou lodí, na niž jsme náležitě hrdí. Pěstujeme výhradně české odrůdy, které nejlépe splňují očekávání českých konzumentů, především z hlediska chuti. V našem sortimentu najdete pouze české paličáky, konkrétně odrůdy Vekan, Bjetin, Havran, Havel, Dukát a Staník. Mnoho let spolupracujeme s Ing. Janem Kozákem, naším nejvýznamnějším šlechtitelem česneku.

  • Vekan

Paličák, jehož cibule jsou středně velké, s bílou barvou vnějších suknic s výraznými fialovými skvrnami. Stroužky jsou uspořádány v cibuli nepravidelně a jejich počet se pohybuje v průměru okolo 9. Vekan má příjemně jemnou chuť.  

  • Bjetin

Tento ozimý širokolistý paličák, s ploše kulovitou cibulí a smetanovou, mírně nafialovělou barvou suknic, má příjemnou velikost stroužků a ostrou, ale zároveň ušlechtilou chuť . Je vhodný i pro osoby  s nemocným žlučníkem. 

  • Havran

Havran je dalším ozimým širokolistým paličákem v našem sortimentu. Jeho cibule jsou střední až velké, stejně tak i jeho stroužky, kterých je v cibuli průměrně 6.  Bílé obalové suknice vynikají výraznou fialovou skvrnitostí.  Havran má velmi ostrou chuť.