Česnek

Česnek je stěžejní plodinou naší farmy. Takovou vlajkovou lodí, na niž jsme náležitě hrdí. Pěstujeme výhradně české odrůdy, které nejlépe splňují očekávání českých konzumentů, především z hlediska chuti. V našem sortimentu najdete pouze české paličáky, konkrétně odrůdy Vekan, Bjetin, Havel a Dukát. V současné době připravujeme rozšíření nabídky odrůd ve spolupráci se společností MORAVOSEED CZ a.s., která obohatila náš sortiment o odrůdu o zcela novou odrůdu Topaz. Na základě této několikaleté úspěšné spolupráce by v dalších letech mohl být náš sortiment doplněn  dalšími zajímavými odrůdami.

  • Vekan

Paličák, jehož cibule jsou středně velké, s bílou barvou vnějších suknic s výraznými fialovými skvrnami. Stroužky jsou uspořádány v cibuli nepravidelně a jejich počet se pohybuje v průměru okolo 9. Vekan má příjemně jemnou chuť.  

  • Bjetin

Tento ozimý širokolistý paličák, s ploše kulovitou cibulí a smetanovou, mírně nafialovělou barvou suknic, má příjemnou velikost stroužků a ostrou, ale zároveň ušlechtilou chuť . Je vhodný i pro osoby  s nemocným žlučníkem.